top of page

EBS.Güz - Bütünleme Sınavı için Duyuru

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi EBS.Güz.2023 dersi için bütünleme sınavı yapılmayacağını duyurmuştuk. (Bu sınav sadece dersi alttan alıp, devam zorunluluğu olmayıp, dersten kalan öğrenciler içindir. Bu durumda olan en fazla birkaç öğrencimiz var.) Ancak, derslere geldiğini, sınava gerçekten çalıştığını ve sınavdan da aslında daha iyi bir not beklediğini, ancak kötü not alıp kaldığını belirterek bize ulaşan birkaç öğrencimiz oldu. Onlara tekrar bir şans vermek istedim.

 

Bu sebeple, dersten kalmış olup da aşağıdaki koşulları sağlayan öğrencilerimiz, 8 Şubat 2024, saat 17:00'de (dersi alttan alan öğrenciler için) yapılacak olan bütünleme sınavına girebilirler.  

 

Koşullar:

Koşul 1. Bütünleme sınavına hazırlıklı geldiğinizi gösterecek şekilde, aşağıda verilen linklerden indireceğiniz ara ve dönem sonu değerlendirme (defter-kitap-açık) sınavlarını yaparak yanında getirmek. (Bildiğiniz gibi, bazı sorularda doldurmanız gereken sayılar olacak. Bu sayıları seçerken, aynı rakamı kullanmamaya ve bu sınava gelecek diğer arkadaşlarınızla aynı sayıları seçmemeye dikkat ediniz. Hesaplarınızı açık bir şekilde gösterdiğinizden emin olunuz.) 

Koşul 2. Z ve t-tablolarının çıktılarını alarak sınava yanında getirmek.

Koşul 3. Karekök alabilen bir hesap makinesini yanında getirmek.

Koşul 4. Bir formül kağıdı hazırlayarak yanında getirmek.

Bu koşulları sağlayan öğrencilerimiz, klasik formatta yapılacak olan, yani defter kitap kapalı, cep telefonu gözetmenin masasında ve 40 dakika, bu sınava girebilirler. Sorular ara ve dönem sonu sınavlarına benzer olacaktır. Çalışan hiçbir öğrencimin bu dersten kalmaması dileği ile,

Başarılar,

Prof. Dr. Nilüfer Kahraman

bottom of page